Home » Новини » Новини України та світу » Головні висновки з прес-конференції Порошенко

Головні висновки з прес-конференції Порошенко

Вихід Петра Порошенка до преси став головною подією тижня. В останній раз президент давав прес-конференцію в травні, і за цей час до нього накопичилося багато питань.

Представляємо головні висновки зі сказаного Порошенко:

  1. Порошенко використовував прес-конференцію в першу чергу для озвучування своїх чергових піар-ініцатив. Головна з них – це внесення до Конституції норм про рух України в НАТО і ЄС. Зрозуміло, що через це інтеграція в обидві організації не прискориться і не стане більш вірогідною. Але головне не мета, а процес, який в передвиборний рік можна зробити головною фішкою кампанії президента.
  2. Порошенко пішов від прямої відповіді на питання чи буде він балотуватися в президенти на другий термін, але з його слів виходило, що так, буде. Також від відмахувався від постійних нагадувань про те, що його рейтинги поступаються Тимошенко. Мовляв, рейтинги для нього це не головне. Але скептичний настрій журналістів щодо своїх перспектив залишитися на посту президента він так і не розвіяв і до цієї теми поверталися відразу кілька раз під час прес-конференції.
  3. Тимошенко кілька разів була об’єктом критики Порошенко. Хоча і безіменною. Наприклад, він пригадав їй випадок на Мюнхенській конференції. Мовляв, “поки я захищаю національні інтереси, інші роблять Селфі з російським послом”. При цьому Порошенко підтвердив інформацію “Країни”, що він зустрічався 5 лютого з Тимошенко. Обговорювали, за офіційною версією, питання формування ЦВК.
  4. Порошенко відкинув ідею дострокових виборів Ради. Давши зрозуміти, що це не його ідея. Варіант розпуску парламенту активно просуває оточення Порошенко. Але сам президент з цього приводу ще не визначився. Судячи з його коментарю, на даний момент він цю тему педалювати не збирається. Хоча і не виключив, що в майбутньому ситуація може змінитися. Судячи з усього, ідея дострокових виборів дійсно використовується Порошенко як “пугалка” для партнерів з “Народного фронту” і Гройсмана, щоб ті були більш поступливими. Згідно конспірологічної версії, сама прес-конференція була затіяна президентом, щоб залякати НФ і прем’єра і змусити їх погодитися на об’єднання на умовах, вигідних Банковій (інакше, мовляв, на прес-конференції оголосить про розпуск Ради). До слова, саме сьогодні вранці пройшла інформація, що всі три сторони нарешті домовилися про розподіл квот у новому політичному проекті. Правда, пізніше її Гройсман спростував. Причому на брифінгу, який він разом з Парубієм вельми символічно почали всього за 15 хвилин до прес-конференції президента.
  5. На більшість гострих питань президент відповідав за принципом “а що тут такого, я все робив правильно”. Наприклад, саме так він відповів на запитання про Мальдіви. Сказавши, що вилітав за своїм паспортом, а за відпочинок розплатився зі свого карткового рахунку.
  6. На інше питання – як почуває себе президент-олігарх в злиденній країні, став доводити, що його життя не цукор. І взагалі, мовляв, подивіться як живуть люди на Донбасі і не кажіть, що у нас зовсім все погано.
  7. Найбільш показовий на всій прес-конференції була відповідь Порошенко на запитання про те, як держава має намір відновлювати порядок в країні і боротися з незаконними воєнізованими формуваннями, які кошмарять українців під виглядом “патріотів” і активістів “.

З відповіді стало ясно, що президенту ця ситуація теж не подобається. Також як і не подобаються йому Нацдружіни Білецького. Але при цьому він не сказав ні слова, як він з подібним явищем боротиметься. І питання, і відповідь повисли в повітрі.

  1. Звертає на себе увагу те, що Порошенко дуже занервував на питанні про відносини з олігархами. Він почав заперечувати все – і підписана у Відні з Фірташем угоду в 2014 році, і близькі стосунки з Ахметовим. А коли згадував про Коломойського несподівано став апелювати до 1 + 1 (телеканал належить Коломойському). “А що відбувається з Коломойським теж все бачать. Чи не так 1 + 1?”. При цьому він додав, що є олігархічні телеканали, які його “мочать”.
  2. Відповів президент і на питання про Медведчука. Він назвав його ефективним переговірником, який завдяки своїй комунікації з Путіним вирішує питання обміну полоненими.

https://strana.ua/news/126903-press-konferentsija-poroshenko-10-hlavnykh-vyvodov.html

%d блогерам подобається це: